Blender med lydreduktionshætte til smoothiebarer
Oplev den effektive og stille løsning til dine blendingbehov med vores blender med lydreduktionshætte, specielt designet til smoothiebarer, caféer, restauranter og storkøkkener. Med varennummeret C7455.0300 fra producenten Combisteel, sikrer denne blender en imponerende kombination af funktionalitet og støjreduktion, hvilket gør den ideel til professionelle miljøer.
Design og specifikationer
Denne støjsvag blender er konstrueret med fokus på at minimere lydniveauet under drift, hvilket gør den til en lydreduceret blender. Med et lydniveau på kun 68-72 dB kan du nemt lave smoothies, shakes og andre blandede drikkevarer uden at forstyrre dine gæster. Denne blender har dimensionerne 260 mm i både længde og bredde samt en højde på 510 mm. Den kører på 230 volt og har en elektrisk effekt på 1,5 kW, hvilket gør den både kraftfuld og energieffektiv.
Funktioner og fordele
- Lydreduktionshætte: Minimerer støj for et behageligt miljø.
- Kraftfuld motor: Effektiv blending af ingredienser.
- Robust design: Bygget til daglig brug i professionelle køkkener.
- Alsidig anvendelse: Perfekt til caféer, smoothiebarer og hotelrestauranter.
Anvendelse i forskellige brancher
Denne blender kan bruges i mange typer af erhvervslivet, herunder men ikke begrænset til:
- Restaurant
- Café
- Bar
- Hotel
- Cateringfirma
- Fødevareproduktion
- Detailhandel
- Storkøkken
- Sundhedssektor
- Smoothiebar
- Kaffebar
Uanset om du skal blande frugter til smoothies eller lave puréer til supper, tilbyder denne blender alle de funktioner, du har brug for for at opnå konsistente resultater. Giv derfor dine kunder en fremragende oplevelse med din nye blender med lydreduktionshætte.
Har du spørgsmål om produktet eller brug for hjælp? Tøv ikke med at kontakte os hos Elding Nordic for yderligere information.


ZANUSSI Køleskab maxi 1 glaslåge 670l +2+10°c R290
Zanussi KØLESKAB 400L -2+8°C - RUSTFRIT
Stonecast Duck Egg rund spor tallerken, 210mm
Combisteel - KOLD DISPLAY 1.0
Combisteel - KØKKENMASKINE 7L


















